Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM

joanna natalia slusarczyk1

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach (specjalność: Dyrygentura Symfoniczno-Operowa) oraz, również z wyróżnieniem, Akademię Muzyczną w Krakowie (specjalność: Teoria Muzyki). Absolwentka studiów licencjackich Uniwersytetu Jagiellońskiego (Europeistyka).

Jako dyrygent prowadziła koncerty między innymi z International Symphony Orchestra ICM podczas Copernicus Music Festival w Londynie, z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Royal Symphony Orchestra, Cracow Youth Chamber Orchestra, Małopolską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Uniwersytetu Pedagogicznego. Za osiągnięcia artystyczne uhonorowana między innymi Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso.

Poza licznymi występami w Polsce ma w swoim dorobku również koncerty w Stanach Zjednoczonych (Ohio, Illinois), w Rosji, Izraelu, Norwegii, Islandii, Wielkiej Brytanii, Francji i na Ukrainie. Jest założycielem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym Małopolskiej Orkiestry Kameralnej. Finalistka trzech edycji Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Dyrygenckich. Swoje umiejętności doskonaliła także na kursach za granicą, w klasie mistrzowskiej Colina Mettersa z Royal Academy of Music w Londynie.

Nauczyciel przedmiotów ogólnomuzycznych (harmonia, kształcenie słuchu, zasady muzyki, czytanie nut głosem) w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Zajmuje stanowisko dyrygenta Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej, z którą w 2014 roku nagrała płytę „W poszukiwaniu inspiracji – Muzyka Polska”, dyrygenta Zespołu Operowego oraz Orkiestry Symfonicznej PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, która pod jej kierownictwem została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Szkół Muzycznych II stopnia organizowanym przez Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie (2014).

Pasjonatka jazzu. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

 

Polecamy