Edukację artystyczną rozpoczęła w Podstawowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dębicy (1990-1996) a następnie w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Krakowie (1996-1998). W latach 1998 do 2002 kształciła się w Państwowym Liceum Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Stopień magistra sztuki, specjalność skrzypce uzyskała w roku 2007 na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie ad. Roberta Kabary (dyplom z wyróżnieniem).

Czterokrotnie brała czynny udział w Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie. Dwukrotnie została wytypowana do grupy 15 uczniów zakwalifikowanych na Międzynarodowy Kurs Muzyczny Gry Kameralnej i Solowej w Goch. Brała również udział w kursach skrzypcowych we Włodawie oraz Żaganiu. W 1999 roku uczestniczyła w II Międzynarodowym Mistrzowskim Kursie Muzycznym we Fromborku w klasie prof. Wandy Wiłkomirskiej, a w 2002 roku w V Mistrzowskim Kursie Interpretacji Muzyki Dawnej prowadzonym przez Jean Pierre Menuge (Francja). Od 1993 roku była typowana do udziału w konkursach, na których niejednokrotnie zdobywała wyróżnienia czy nagrody (m. in. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie im. J. Garści, czy I miejsce w Regionalnych Przesłuchaniach w Dębicy). Koncertowała w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Turcji, Chorwacji, Szwajcarii, Słowenii, Serbii, USA (Boston, Harvard) oraz Polsce, solo jak i w orkiestrach: Sinfonietta Cracovia, Quadriga Chamber Orchester, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, orkiestra AM w Krakowie i orkiestra „Ostinato" PLM im. F. Chopina w Krakowie.

Swoje umiejętności skrzypcowe zarówno w grze solowej jak i kameralnej kształtowała pod kierunkiem między innymi Wandy Wiłkomirskiej, Kai Danczowskiej, Roberta Kabary, Antoniego Cofalika, Roberta Szredera, Georga Michela, Albrechta Breuningera czy Jean Pierre Menuge. W 2013 r. artystyczne wykształcenie potwierdziła ukończeniem studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Aktualnie pracuje na stanowisku nauczyciela skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie, w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Wł. Żeleńskiego oraz w Prywatnej Profesjonalnej Szkole Muzycznej w Krakowie.

Polecamy