Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM

Aktualne zdjecie budynku szkoy 2016

PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie jest szkołą o długiej, ponad 70-letniej tradycji. Odgrywa istotną rolę na edukacyjnej i kulturalnej mapie Krakowa. Co roku w Szkole organizowanych jest przeszło 100 publicznych koncertów, recitali i audycji, jak również wiele klas mistrzowskich i lekcji otwartych z najwybitniejszymi artystami i pedagogami. Szkoła jest także organizatorem kilku ważnych ogólnopolskich konkursów, w których udział daje uczniom możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i umiejętności z najlepszymi.

Struktura Szkoły wygląda następująco:

Nauczanie odbywa się w cyklu 6- i 4-letnim dla uczniów na II etapie edukacji muzycznej. Obejmuje 3 wydziały: wydział instrumentalny, wydział wokalny i wydział rytmiki, a w ramach wydziału instrumentalnego 3 sekcje – klawiszową, smyczkową i instrumentów dętych. W Szkole odbywają się także zajęcia ogólnomuzyczne oraz chóru i orkiestry.

Szkoła ze swoją infrastrukturą i piękną salą koncertową pretenduje do najlepszych placówek tego typu w Polsce. Jej położenie w samym sercu miasta, w pobliżu Rynku Głównego i Dworca PKP, u zbiegu ulic Basztowej i Krowoderskiej, jest dużą atrakcją a także ułatwieniem dla osób przyjezdnych.

Ważne informacje