Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM

Rok 2017

5-9.12.2017 Realizacja projektu :”Promocja talentów muzycznych w Izraelu” oraz „Wymiana młodzieży i promocja małopolskich talentów muzycznych w Izraelu”

Partnerzy projektu : Fundacja Pro Musica Bona , Thelma Yellin High School of the Arts in Givatayim –Tel Aviv

Projekt współfinansowany przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Fundację Pro Musica Bona

Zobacz program

plakat izrael page 001

 

logo druk         Logo Małopolska V RGB

 

15-19.11.2017 Realizacja projektu „Wyjazd Krakowskiej Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie do Lwowa”

Partnerzy projektu: Fundacja Pro Musica Bona, Lwowska Muzyczna Szkoła Nr 6

Projekt współfinansowany przez : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PLAKATszary 2

logo druk

 

Rok 2016

wspolpraca polskarosja

 

18-15.04.2016 Realizacja projektu „Młodości! Dodaj nam skrzydła!” Polsko-rosyjskie zbliżenia kulturowe” w Irkucku przez Fundację Pro Musica Bona. Partnerzy projektu: Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego, Konsulat Generalny RP w Irkucku, współfinansowany przez Kancelarię Senatu RP.

Wyjazd Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie wraz z solistą – Krzysztofem Książkiem – półfinalistą Konkursu Chopinowskiego i pianistką Dominiką Grzybacz do Irkucka i okolic. Celem wyjazdu jest popularyzacja muzyki polskiej, poszerzenie wiedzy na temat Polski i kultury polskiej oraz uczestnictwo w autorskim międzynarodowym projekcie „Symfonia przyjaźni‘‘ organizowanym przez Szkołę muzyczną im. F. Chopina z Irkucku. Uczestnikami „Symfonia przyjaźni‘‘ jest młodzież z Mongolii, Chin, Korei i Polski (nasza młodzeż).

http://www.irkuck.msz.gov.pl/pl/

Logo Senatu           2           4    

LogoKonsulatIrkuck


Rok 2015

 

15.11-3.12.2015  "Młodzi muzycy na ścieżkach historii. Wymiana Polska-Izrael"

Projekt obejmuje wyjazd Krakowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej (orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie) do Izraela w dniach 15-22 listopada 2015 r. Podczas wizyty odbędą się dwa koncerty: w Jerozolimie oraz Tel Avivie, a także szereg lekcji instrumentalnych, wykładów i spotkań.

Projekt zakłada również rewizytę młodzieży z Izraela, w dniach 27 listopada – 3 grudnia 2015 r. i wykonanie dwóch wspólnych koncertów.

Podczas koncertów wykonywana będzie muzyka obu krajów, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki współczesnej i muzyki polskiej. Celem projektu jest bowiem promocja polskiej twórczości, w tym położenie nacisku na promowanie muzyki nieznanej szerzej poza granicami Polski.

Projekt obejmuje również wykłady poświęcone muzyce polskiej oraz izraelskiej, spotkania młodzieży i kadry pedagogicznej, a także lekcje instrumentalne dla uczestników projektu. Projekt umożliwi także młodzieży z obu krajów wzajemne poznanie, a także poznanie obu odwiedzanych państw i ich skomplikowanej historii.

Projekt realizowany jest w formule „bez dyrygenta” – zespół orkiestrowy prowadzony jest przez dr Marię Sławek z Akademii Muzycznej w Krakowie.

Partnerzy projektu:

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie

Thelma Yellin High School of the Arts in Givatayim

High School of the Jerusalem Academy of Music and Dance

Logo MEN

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej

11-18.10.2015 realizacja projektu „Muzyka niejedno ma imię – warsztaty muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej” współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Wnioskodawca: Fundacja Pro Musica, partner projektu: Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie i Czernihowska Szkoła Muzyczna (Ukraina).

1-10.05.2015 Wyjazd do Francji Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej na zaproszenie Konsula honorowego RP w Lille.

Plakat Francja.jpg

6-12.05.2015  Kontynuacja projektu - wyjazd naszych uczniów do Genewy. Propagowanie muzyki polskiej za granicą. Wspólne muzykowanie uczniów szkoły muzycznej z Genewy oraz Krakowa. Porównanie poziomu kształcenia oraz podstaw programowych. Poznanie repertuaru szwajcarskich kompozytorów oraz włączenie go do programu nauczania.
Nawiązanie międzynarodowych kontaktów między młodymi twórcami.

25.03.2015 Koncert Duetów Fortepianowych w Ramach Współpracy Polsko-Szwajcarskiej.

22-26.03.2015  realizacja projektu Warsztaty Duetów Fortepianowych w Ramach Współpracy Polsko-Szwajcarskiej.
Partner projektu -  Instytut Émile'a Jaques-Dalcroze'a w Genewie

22.03.2015 Wizyta uczniów klas fortepianu oraz pedagogów Instytutu Émile'a Jaques-Dalcroze'a w Genewie. Realizacja programu warsztatów ze szczególnym uwzglednieniem muzyki kompozytorów polskich i szwajcarskich. Projekt jest częścią obchodów 150. rocznicy urodzin E. Jaques-Dalcroze'a w Genewie.

 

 Rok 2014

Polsko Niemiecka Akademia Orkiestrowa

 eog-logo                    20121126logo-pl                    logo druk

dla Programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego”
w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014

23.04-15.06.2014 Polsko-Niemiecka Akademia Orkiestrowa

02.01-30.06.2014 Realizacja projektu „W poszukiwaniu inspiracji –muzyczne wędrówki młodzieży. Norwegia-Islandia-Polska" w ramach Programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego" w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014

Rok 2013

17-26.11.2013 Realizacja projektu Muzyczna Międzynarodowa Wymiana Młodzieży Kraków-Tel Aviv
                           – W odwiedzinach u Izraelskich Przyjaciół
                           – Przewodnik po Izraelu
                          
Podziękowania

26.04-4.05.2013- Wyjazd do Douai (Francja) Zespołu Kameralnego w ramach współpracy Szkoły z Konserwatorium w Douai

25-30.04.2013 – Wizyta Kameralnej Orkiestry Młodzieżowej JOKILAAKSOJEN JOUSET z Nivala -Finlandia

11-18.03.2013 Wyjazd do Cincinnati Szkolnej Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej i combo jazzowego w ramach współpracy Szkoły z School for Creative and Performing Arts Cincinnati.

Rok 2012

30.09-06.10.2012 realizacja projektu Muzyka ponad granicami. Kulturalny most między Polską i Ukrainą w Krakowie współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie w ramach Programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży
Partner w projekcie: Odeska Średnia Szkoła Muzyczna im. prof. P.S. Stolarskiego

09-17.09.2012 realizacja projektu Muzyka ponad granicami. Kulturalny most między Polską i Ukrainą w Odessie (Ukraina) współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie w ramach Programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży
Partner w projekcie: Odeska Średnia Szkoła Muzyczna im. prof. P.S. Stolarskiego

Rok 2011

16-29.03.2011 wizyta Krakowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego w Vannes (Francja) w ramach współpracy Szkoły z Chórem w Vannes i Riantec

Rok 2010

30.04-9.05.2010 wizyta Haags Instrumentaal Jeugdensemble (HIJ) orkiestry młodzieżowej z Hagi (Holandia).

19-30.04.2010 realizacja projektu Muzyka Chopina w barwach Północy współfinansowany w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Naszymi partnerami w projekcie była Szkoła Muzyczna w Arendal (Norwegia) oraz Szkoła Muzyczna w Akranes  (Islandia).

Rok 2009

04.10-10.10.2009 realizacja projektu „Muzyka bez granic. Młodzież polska i ukraińska we Wspólnej Europie" w Krakowie współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie w ramach Programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży
Partner w projekcie: Glier Kyiv Music Institute Administration of Horowitz Competion

20.09-26.09.2009 realizacja projektu Muzyka bez granic. Młodzież polska i ukraińska we Wspólnej Europie w Kijowie (Ukraina) współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie w ramach Programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży
Partner w projekcie: Glier Kyiv Music Institute Administration of Horowitz Competion

Rok 2008

1-12.05.2008 wizyta Krakowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego w Vannes (Francja) w ramach współpracy Szkoły z Chórem w Vannes

 

 

 

Ważne informacje